SMART Air Non-Inverter Air Conditioner 2 Ton Split-AC 24000 BTU - SEA-124SS
(0 reviews)
Model:
SEA-124SS
Sold by:
Inhouse product
MRP:
৳93,900.00 /pc
SRP:
৳70,900.00 /pc
Sony-Smart Qurbanir Offer:
Campaign Gift:
Quantity:
(In stock)
Total Price:
Warranty:
5 Years Compressor, 2 Years Parts & 2 Years Service Warranty
Shipping Cost:
Shipping Time:
Share:
Both the indoor and outdoor units are designed with compact dimensions for easy installation and minimal space requirement. The indoor unit measures 1010×315×220 mm, while the outdoor unit measures 920×380×699 mm. Additionally, the AC comes with refrigerant piping suitable for standard installations, with a maximum pipe length of 15m and a maximum allowable level difference of 5m.
Model No.: SEA-124SS
Type: Split
Control type: On-off
Power supply: 1Ph-220-240V~50Hz
Voltage Range: 155~265V
Cooling Capacity:
Btu/h: 24000
Watts: 7034
Rated power Input: 2150W
Rated current: 9.5A
Maximum current: 12.4A